Doplňující informace k přepravě

POJIŠTĚNÍ

Doporučujeme sjednat pojištění proti případné ztrátě a poškození Vaší zásilky. Cena za pojištění je 1 % z hodnoty zásilky, s minimální sazbou 300,- bez DPH. V případě podání zásilky osobně s platbou na DHL ServicePointu je možné pojistit zásilku na hodnotu maximálně 30.000,-.
U letecké varianty pojištění kryje nejen hodnotu zásilky, ale také náklady na přepravu.

ROZŠÍŘENÁ ODPOVĚDNOST

V případě přepravy dokumentových zásilek se vyplatí sjednat rozšířenou odpovědnost za 130,-. V případě ztráty nebo poškození dokumentů Vám bude jednorázově vyplacena částka 13.000,-.


VÝPOČET CENY ZA PŘEPRAVU

Cena za přepravu se určuje na základě buď fyzické, nebo objemové (tj. volumetrické) hmotnosti. O ceně rozhoduje hmotnost, která je vyšší, a to na úrovni kusu. DHL Express používá pro výpočet objemové hmotnosti standardní vzorec vycházející z platných předpisů IATA, tj. (délka × šířka × výška v cm) / 5.000 = objemová hmotnost v kg.
Ceník DHL Express Easy

BALENÍ ZÁSILEK

Mějte prosím na paměti, že každá zásilka musí být zabalena tak, aby nedošlo k jejímu poškození nebo k poškození ostatních zásilek v přepravě. Pokud byste si nebyli správným balením jistí, mohou Vám pomoci tipy k balení zásilek ZDE.

Přepravní kus, který přesahuje 70 kg je nutné umístit na paletu a avizovat nám ideálně den před vyzvednutím zásilky.

Průvodce, jak si poradit s balením paletové zásilky najdete ZDE.


APLIKACE

V aplikaci MyDHL+ můžete vytvářet kalkulace a objednávky dle Vaší libosti. Přepravní dokumenty máte okamžitě k dispozici a můžete si zde vytvořit i vlastní celní fakturu, případně ji nám nahrát elektronicky.
Využívat aplikaci lze i bez přihlášení, avšak pro využití všech výhod se doporučujeme přihlásit.

PŘEPRAVA ZÁSILEK MIMO EU

U zásilek mimo EU je potřeba přiložit celní fakturu ve 3 vyhotoveních. V případě objednání přes aplikaci MyDHL+ nám můžete nahrát dokumenty elektronicky.

Prosím mějte na paměti, že v těchto případech cena za přepravu nezahrnuje celní poplatky a daně, které mohou být vyměřené v zemi doručení.